* * *
Acının Vedası

ACININ VEDASI – Birinci Bölüm

ACININ VEDASI (1)

Ben senin yanında büyülenmiş gibi konuşur, labirentteymiş gibi yürürdüm. Gençliğimin iksiri, ah sevgilim, biriciğim, sen beni hep siyah gördün, ama yemin ederim ruhum renkliydi.

Nefesini boynumda hissedemiyorum artık, yıllar geçti sevgilim. Masum gülüşünü, kontrolsüz hallerini görmeyeli, yıllar geçti.

Ve düşünüyorum yine…

Bir dünyam yok benim hislerim değilse seninle. Umutla bekliyorum, ama ya hiç ışık kalmamışsa gökyüzümde?

Sen benim uğrunda gözyaşı dökeceğim en güzel sebeptin.

Aşksız bir kalp, akıtılmak için bekleyen gözyaşıydı. Ve sen kalbimi aşkla, gözlerimi yaşla doldurdun.

Keşke başını yaslayacağın omuz olabilseydim… Tutacağın el, öpeceğin dudak olabilseydim. Keşke senin kalbine sonsuza dek sahip olabilseydim.

Yaşlı hissediyordum, soğuk. Sen ise benim güneşim oldun. Gençtin, tenin beyaz, bakışların sertti, yaşam kadar tazeydin ve en az yaşamak kadar güzeldin. Başka birini, bir başka seni asla sevmedim.

Bir Cuma akşamı yine, üşüyorum ve sen yoksun. Beni ısıtan sıcak nefesin yok, boynuma dolanan kolların, etrafı sarmalayan güzel kokun yok ve yatağım boş.

Birlikte olduğumuz süre sadece birkaç yıldan ibaretti, çok sonra anladım hayatımın yaşamaya değer yıllarının o birkaç yıl olduğunu. O birkaç yılın hissettirdiklerinin, bin hayattan fazla olduğunu…

Sen gittikten sonra anladım, yaşamamanın nasıl bir his olduğunu. Şimdi yaralandım, biz nasıl bu kadar kolay aşka düştük? Kalkıyorum ve her gün sensiz bir hayatın nasıl yaşanabileceğini deniyorum, sevgilim. Ama bu uzun sürmeyecek.

Çünkü kollarını bana dolayıp her şeyin iyi olacağını söyleyen biri yok hayatımda. Üstüme yıkılan duvarlar, soğuk yatak ve hıçkırıklar. Keşke diyorum… Keşke ben de biraz seni hapsedebilseydim yüreğime. Birazcık daha fazla.

Karanlığın beni içine çektiği gecelerde, ışıksız odanda uyuduğunu düşlüyorum, tıpkı eski günlerdeki gibi. Gerçek olmasa bile doğru hissettiriyor, aynı senin gibi.

Beni bıraktığın zamanı siyaha boyamayı denedim, geriye dönüp gittiğini unutmayı. Seni yeniden sevmeyi denedim, ilk zamanlar unutmayı. Sen her yerdeydin, ben ise daima matemde.

En iyi dünlerim olarak adlandırdığım günler, şimdi buruşuk sayfaların ardında kalmış isimler. Benim geçmişim ve en güzel geleceğim sendin.

Hakkında suhedasahn

suhedasahn

Ayrıca Kontrol Et

Jamie Vardy - Premier Lig Gol Kralı

Jamie Vardy – Premier Lig Gol Kralı

Leicester City kulübünün yıldız isimlerinden biri olan Jamie Vardy, fabrika işçiliğinden Premier Lig şampiyonluğuna uzanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir