* * *

Jamie Vardy – Premier Lig Gol Kralı

Leicester City kulübünün yıldız isimlerinden biri olan Jamie Vardy, fabrika işçiliğinden Premier Lig şampiyonluğuna uzanan sıradışı hayat hikayesi ile gençlere ilham kaynağı oluyor. Jamie Vardy’nin futbol hayatı ne kadar ilginç olabilir ki? İzleyelim ve öğrenelim.

Hayatımın hiçbir döneminde böyle bir duruma geleceğimi düşünmedim. Bu, akıl almaz bir durum. Bunun bir rüya olmadığını anlamam için tüm gün kendime tokat atmam gerek. -Jamie Vardy

Kanala Abone Olmak İçin: Fırat Günayer

Jamie Vardy - Premier Lig Gol Kralı

Zorlu bir hayat yaşayan, futbolcu olamayınca ailesi tarafından adeta sokaklara terk edilen genç bir insanın filmlere konu olacak hayat hikayesi. Fabrika işçiliği, sokaklar, kavgalar, olaylar, gözaltılar ve tüm bunların sonunda ortaya konan müthiş bir azim ve kazanılan başarılar Karşınızda Premier Lig’in son gol kralı Jamie Vardy’nin inanılmaz hayat hikayesi.

Senaristleri bile kıskandıran hayat hikayesi

23 yaşında fabrikada çalışabilir, 25 yaşında ise 5. Lig’de top koşturabilirsiniz. Eğer umutsuz topları sonuna kadar kovalayan ve tüm fırsatları zorlayan biriyseniz, birkaç yıl içinde Premier Lig’in gol kralı ve İngiltere milli takımının oyuncusu olabilirsiniz. Bunun kanıtı ise Jamie Vardy.

Vardy, Sheffield Wednesday’de futbola başladı ancak akademiden kovuldu. Daha sonra futbolu bıraktı. Futbolu hobi olarak görmeye başladı. Amatör bir kulüpte futbol hayatına yeniden döndü ancak asıl işi futbol değildi. Vardy, artık bir fabrika çalışanıydı. Cumartesileri bir amatör takımla sahada, hafta içi ise fabrikadaydı.

25 yaşına gelene kadar sıcak suyu akmayan duşları olan, kirlenen formasını kendisinin temizlediği takımlarda top koşturmaya devam etti. 27 yaşına geldiğinde ise artık bir Premier Lig takımında top koşturuyor ve Manchester United ağlarına gol atıyordu. 6 ay içinde İngiltere milli takımına çağrıldı. Başına gelen tüm olaylara, yaşadığı tüm zorluklara rağmen Jamie Vardy; 5 yıl içinde kendisini fabrika işçiliğinden Premier Lig gol krallığına taşıdı.

Tüm “Diğer” içeriklerimizi sitemizde bulabilirsiniz.
Görüş ve önerilerinizi yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın.
En kaliteli ve güncel içerikleri sizler için sunmaya devam edeceğiz.

SPONSORLU İÇERİK

Kendime Sardım - Ünal Kantarcı

Kendime Sardım – Ünal Kantarcı

Oğuzhan Koç’un Kendime Sardım adlı yeni şarkısı Ünal Kantarcı yorumuyla sizlerle. Kendime Sardım şarkısını yorumlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir